Orzechy piorące. Siła natury.

Orzechy piorące pochodzą z Indii i Nepalu. Już od wieków nie wyobrażają sobie bez nich życia. Orzechy piorące to owoce drzew z gatunku Sapindus Mukorossi. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięczają substancji o nazwie saponina, która w kontakcie z wodą zamienia się w pianę o właściwościach czyszczących.

Nareszcie! Mamy sposób na zdrowe i tanie pranie! Wypróbowało miliony! Kolej na Ciebie! Nie czekaj!

Jeśli wypróbujesz orzechy piorące to mogę Cię zapewnić, że poczujesz i zobaczysz zdumiewające efekty. Wtedy to właśnie TY będziesz ekspertem, do którego przyjaciółki i sąsiadki zwrócą się o radę w sprawach zdrowia i ekologii. A zobaczyć zdumienie i podziw na twarzach koleżanek – bezcenne!

O szerokich właściwościach orzechów piorących przekonali się setki lat temu mieszkańcy Indii i Nepalu. To właśnie oni odkryli ich niesamowite działanie. Otóż zaobserwowali, że łupinki orzecha zawierają kleistą substancję – saponinę. Jest to detergent, który oczyszcza, myje i odtłuszcza. W trakcie zetknięcia się łupinki z wodą naturalne mydło wydziela się, w efekcie czego tworzy się naturalny roztwór mydlany. Po rozpuszczeniu w wodzie orzechy tracą zapach i nasze pranie jest bezzapachowe.

Jakie zalety ma stosowanie orzechów piorących?

Po pierwsze są tanie i wydajne. Są one kilka razy tańsze niż przeciętnie zużywane w ciągu roku detergenty. Wstawiając jedną pralkę dziennie, kilogram powinien wystarczyć na ok. 5 miesięcy. Po drugie – nie powodują alergii, są odpowiednie dla dzieci i niemowląt. Kolejno, pochodzą prosto z natury, więc są przyjazne dla środowiska. Ulegają biodegradacji. Następną z zalet jest to, że orzechy piorące są łagodne dla kolorów, mają neutralny zapach, a ponadto zmiękczają tkaniny.

Do czego możemy używać orzechów piorących?

  • Do prania ręcznego i w pralce (również bielizny niemowlęcej)
  • Do mycia naczyń (także w zmywarce)
  • Do mycia ciała i włosów (usuwa łupież, zmiękcza skórę)
  • Jako płyn do kąpieli (zapewnia uczucie relaksu i ulgi)
  • Likwidacja szkodników w ogrodzie (działanie przeciwgrzybiczne, zwalcza szkodniki, stymuluje wzrost roślin)
  • Do pielęgnacji zwierząt (zwalcza insekty)
  • Jako uniwersalny płyn do czyszczenia różnych powierzchni i dezynfekcji
  • Do czyszczenia złotej i srebrnej biżuterii
  • Do mycia samochodu
  • Okłady z wywaru z łupinek orzechów mają bardzo pozytywne oddziaływanie na bóle stawowe i kręgosłupowe.

Zapytasz, kiedy orzechy piorące tracą swoje właściwości?
Możemy je używać do momentu całkowitego wypłukania się saponiny. Więc pytanie: Po czym to poznam? To proste! Orzechy zmieniają kolor na jaśniejszy, lepią się, tracą połysk, miękną. No i jeszcze jedno. Dobrym sposobem jest też potarcie orzecha mokrym palcem. Jeśli wytworzy się piana, znaczy, że orzech nadal spełnia swoje zadanie.

Jak przechowywać orzechy?

W suchym, chłodnym i zacienionym miejscu. Najlepiej przechowywać je w pudelku lub zamkniętym pojemniku. Orzechy wypłukane z saponiny możemy wrzucić do domowego kompostu.

Jeśli nie wierzysz w działanie orzechów piorących, przekonaj się sam i przetestuj je! Dajemy Ci naszą gwarancję skuteczności! Ze wszystkimi pytaniami dzwoń do mnie.

Dłużej nie czekaj. Zamów teraz i poleć rodzinie i przyjaciołom!

.

www.cosdlazdrowia.pl
Sklep internetowy z orzechami piorącymi z Indii. Zapraszamy do współpracy.