Do blisko 1700 szkół zarejestrowanych w programie „Mam kota na punkcie mleka” trafiła książka opowiadająca o niezwykłych przygodach bohatera kampanii, sprytnego i energicznego Kota Mleczysława. Składają się na nią najciekawsze prace nadesłane na konkurs literacko-plastyczny, ogłoszony przez organizatorów programu, Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
„Opowieści pełne mleka, czyli przygody Kota Mleczysława” to bogato ilustrowana i wciągająca lektura, opowiadająca o przygodowym życiu Kota Mleczysława – sympatycznej postaci dobrze znanej uczniom szkół, które przystąpiły do programu „Mam kota na punkcie mleka”. Książka powstała w wyniku ogólnopolskiego konkursu „Wypisz, wymaluj Super Kota”, ogłoszonego w maju tego roku przez organizatorów kampanii. Postawione przed jego uczestnikami zadanie polegało na wymyśleniu, opisaniu i zilustrowaniu własnej wersji przygód Kota Mleczysława, wielbiciela mleka i jego przetworów.
Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W zabawie wzięło udział niemal 1000 uczniów z ponad 200 szkół uczestniczących w programie – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka. – W każdą z prac, które ocenialiśmy, dzieci włożyły wiele talentu i serca, a znakomitych pomysłów mógłby im pozazdrościć niejeden autor książek dla dzieci. Wybierając 40 finalistów, których prace znalazły się w książce, mieliśmy więc naprawdę twardy orzech do zgryzienia – dodaje.
W opublikowanych w książce opowiadaniach, wierszach i komiksach Kot Mleczysław spędza czas zgoła inaczej niż typowy przedstawiciel kociej rodziny: prowadzi własną mleczarnię, zwiedza egzotyczne kraje, pływa z delfinami, a nawet lata w kosmos. Nie brakuje tu niezwykłych scenerii, ponadnaturalnych mocy i zdarzeń o zaskakującym przebiegu. Niezależnie jednak od sytuacji, Mleczysławowi zawsze towarzyszy apetyt na mleko
i produkty mleczne, z których czerpie siłę do stawiania czoła kolejnym przygodom. Czytelnik sięgający po tę publikację ma szansę nie tylko poznać barwny świat dziecięcej wyobraźni, ale także przekonać się o tym, że warto spożywać mleko i produkty mleczne, by – wzorem Mleczysława – tryskać energią i być w dobrej formie każdego dnia.
„Opowieści pełne mleka, czyli przygody Kota Mleczysława” trafiły do niemal 1700 szkół, które realizują program „Mam kota na punkcie mleka”. Czytelnicy, których ciekawią przygody kociego bohatera kampanii, mogą skorzystać z elektronicznej wersji książki, dostępnej na stronie programu: www.mamkotanapunkciemleka.pl w formie flipbooka oraz w wersji PDF.
O Polskiej Izbie Mleka
Polska Izba Mleka (PIM) jest największą organizacją branży mleczarskiej w Polsce. Została utworzona z inicjatywy spółdzielni i zakładów mleczarskich oraz firm z nimi współpracujących. Liczy ponad 70 członków, a wśród podmiotów zrzeszonych znajdują się największe firmy mleczarskie i związane z branżą mleczarską. Głównym celem PIM jest współpraca członków i partnerów Izby na rzecz rozwoju i promocji polskiego mleczarstwa zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
O Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) została utworzona w 1995 roku. Jest organizacją niezależną, dobrowolną i samorządną. Zrzesza ponad 9 200 członków skupionych w 18 związkach regionalnych hodowców bydła i producentów mleka oraz w Polskim Związku Bydła Simentalskiego i Krajowym Związku Hodowców Czerwonego Bydła Polskiego.