Nowy posiłek w codziennym menu, czyli co warto wiedzieć o kaszce bezmlecznej

Dieta niemowlęcia powinna być rozszerzana według zaleceń pediatrów już od 6. miesiąca życia. Są jednak produkty, które można podawać najmłodszym nieco wcześniej. Do tej grupy należy kaszka bezmleczna, która w zupełności może zastąpić maleństwu jeden z posiłków. Podając ją, rodzice mają pewność, że dostarczają dziecku wartościowych składników, korzystnie wpływających na prawidłowy rozwój pociechy.

 

Kaszka bezmleczna – kiedy zacząć ją podawać?

Najlepszym pokarmem dla noworodka i niemowlęcia jest naturalne mleko mamy. Nie zawsze jest jednak możliwość, aby pokarm ten, a właściwie jego ilość zaspokoiły potrzeby żywieniowe maleństwa. Wówczas, a także w momencie stopniowego rozszerzania diety, można zacząć podawać kaszkę bezmleczną, która nie zawiera cukrów, a także mleka krowiego. Dzięki temu produkt ten jest idealny dla dzieci z alergią pokarmową, w tym także tych, zmagających się z nietolerancją laktozy. Można go podawać już po ukończeniu przez dziecko 16. tygodnia życia. Kaszki te produkowane są ze zbóż, głównie z ryżu, kukurydzy i pszenicy. Każda z nich zawiera niezbędne składniki, które pomagają dziecku odpowiednio się rozwijać i zaspokajać apetyt, jednocześnie poznając nowe smaki. Warto także pamiętać, że jedzenie dla dzieci opracowywane i tworzone jest z najwyższej jakości produktów, dzięki czemu mamy pewność, że nasze dziecko je jedynie to, co zdrowe i w pełni dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Jakie właściwości ma kaszka bezmleczna?

Jedzenie podawane maluchom musi być nie tylko smaczne, ale przede wszystkim odpowiednie dla ich organizmów. Warto wiedzieć, co możemy zaserwować dziecku, aby zachęcić je do spróbowania nowych smaków i mieć pewność, że zdrowo się odżywia. Jednym z takich produktów jest coraz bardziej popularna zarówno wśród rodziców, jak i samych dzieci kaszka bezmleczna – zobacz http://humana-baby.pl/produkt/humana-100-organic-kaszka-bezmleczna-ryzowa/. Dlaczego rodzice coraz chętniej po nią sięgają?

  • Kaszka bezmleczna nie zawiera białek mleka krowiego i cukru mlecznego, czyli laktozy – składniki te bardzo często wywołują u dzieci alergie pokarmowe i związane z nimi bolesne dolegliwości,

  • nie zawiera ona także glutenu, dlatego jest zalecana szczególnie najmłodszym, karmionym mlekiem modyfikowanym – inaczej bowiem powinno przebiegać rozszerzenie diety niemowlęcia karmionego mlekiem mamy, a inaczej – mlekiem zastępczym,

  • niektóre kaszki zawierają natomiast dodatek witamin i minerałów oraz owoców, dzięki czemu dostarczają jeszcze więcej wartościowych składników, a także poprawiają smak, co ma największe znaczenie w przypadku małych niejadków.

Wprowadzenie nowych posiłków do dotychczasowej diety dziecka jest niezwykle ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Warto zatem dopasowywać nowe smaki i produkty spożywcze do indywidualnych potrzeb danego maleństwa. Trzeba mieć także na uwadze jakość jedzenia – zarówno te posiłki przygotowywane przez samych rodziców, jak i gotowe kaszki zawierają cenne składniki najwyższej jakości. To bowiem pierwszy, ale i niezwykle ważny krok w zdrowym odżywianiu już od pierwszych dni życia.