Są takie kosmetyki, których pozytywny wpływ jest niepodważany i których stosowanie przynosi niemal same korzyści. Należy do nich peeling. Zarówno ten do ciała, jak i ten do twarzy czy skóry głowy sprawi, że Twoja skóra odżyje i nabierze blasku. Jakie są zalety używania peelingu?
Po pierwsze – oczyszczenie
Pierwszą i najważniejszą zaletą peelingu jest to, że usuwa on ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, sebum, resztki kosmetyków oraz obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka. Nasza skóra dzięki temu staje się zdrowsza, bardziej miękka i elastyczna. Peeling skóry głowy sprawia, że może ona oddychać – pozostałości środków do stylizacji czy silikonów często powodują przetłuszczanie lub podrażnienia.
Po drugie – upiększanie
Kiedy peelingi do skóry głowy czy do ciała wykonają już swoje złuszczające zadanie, żadne zanieczyszczenia czy obumarłe komórki skóry nie stoją na przeszkodzie ku temu, by Twoja skóra wyglądała widocznie piękniej i zdrowiej. Żadnych podrażnień, zaczerwienień czy niedoskonałości – po prostu pełna blasku skóra. W przypadku skóry głowy natomiast będziesz mogła cieszyć się mniej przetłuszczającymi się włosami.
Po trzecie – pobudzanie
To, że po peelingu skóra staje się piękniejsza, już wiemy, ale to nie koniec zalet tego zabiegu. Usunięcie martwych komórek naskórka pozwala osiągnąć wiele pozytywnych efektów. W przypadku skóry na ciele peeling pobudza skórę do regeneracji, co oznacza, że blizny czy niedoskonałości stają się mniej widoczne. Peeling pobudza pory do szybszego oczyszczania się, w wyniku czego stają się mniej widoczne. Z kolei peeling do skóry głowy to najlepszy sposób na pobudzenia włosów do wzrostu.
Jaki peeling wybrać?
Jak widzisz, zalet stosowania peelingów jest naprawdę sporo, więc warto sięgnąć po kosmetyki złuszczające. Zanim jednak wybierzesz produkt dla siebie, musisz wiedzieć, że wyróżniamy trzy typy peelingów:
- peeling mechaniczny,
- peeling enzymatyczny,
- peeling kwasowy.
Peeling mechaniczny jest najbardziej popularny i najlepiej sprawdza się do ciała i twarzy. Zwykle zawiera on drobne cząsteczki złuszczające (korund, cukier, pestki owoców), które usuwają martwe komórki i niwelują niedoskonałości. Taki produkt wciera się w skórę, a tarcie sprawia, że zanieczyszczenia zostają usunięte.
Peeling enzymatyczny jest znacznie łagodniejszy dla naskórka. Nie zawiera on drażniących, trących składników, dzięki czemu działa delikatniej i sprawdza się na przykład na skórze głowy czy przy cerze trądzikowej. Produkt równomiernie rozprowadza się na skórze i pozostawia na niej przez określony czas, a po zmyciu martwe komórki zostają usunięte.
Peeling kwasowy to produkt do zadań specjalnych i najczęściej nakłada się go na twarz lub ciało w gabinetach kosmetycznych, ponieważ jest dość inwazyjny. Rodzaj kwasu dobiera się w zależności od cery – można za jego pomocą usunąć przebarwienia lub oczyścić zatkane pory. Najlepiej stosować tego rodzaju zabiegu jesienią i zimą, bowiem mogą one uwrażliwiać skórę.
Niezależnie od tego, jaki rodzaj peelingu wybierzesz, musisz wiedzieć, że nie jest to produkt do częstego stosowania. Peelingi do skóry głowy najlepiej wykonywać raz na dwa tygodnie, peeling twarzy – raz w tygodniu, a peelingi kwasowe raz na kilka miesięcy. Zdecydowanie warto jednak te kosmetyki stosować – po ich użyciu mogą pojawić się zauważalne efekty. Spróbujesz?