Kiedy zdecydować się na mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który równie dobrze może być kuracją odmładzającą, jak i profilaktyczną, stosowaną w celu poprawienia kondycji skóry. Polega na bezpośrednim podaniu substancji aktywnych za pomocą cienkiej igły. W zależności od użytego preparatu można uzyskać określone efekty, takie jak nawilżenie, odżywienie, regeneracja, lifting.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Jest to zabieg, na który warto zdecydować się już przed trzydziestką. Jak podkreślają lekarze medycyny estetycznej z warszawskiej Kliniki Miracki, mezoterapia igłowa to bezpieczny zabieg dla osób w każdym wieku. Chociaż popularność zyskała przede wszystkim jako zabieg niwelujący efekty starzenia, to zaleca się ją również w celach profilaktycznych – do poprawy nawilżenia skóry, ujędrnienia jej i zapobiegania powstawaniu zmarszczek. Mezoterapia twarzy wykonywana regularnie przed trzydziestką nadaje cerze promienny wygląd, opóźnia pojawianie się głębszych zmarszczek i widocznie polepsza kondycję skóry. Co więcej, niektóre rodzaj mezoterapii przeznaczone są nawet dla cery bardzo wrażliwej i trądzikowej. Stosuje się nawet mezoterapię pod oczy.

Istnieje też szereg przeciwwskazań do mezoterapii igłowej:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • opryszczka,
  • infekcje wirusowe i bakteryjne,
  • stany zapalne skóry,
  • uczulenie na składniki znajdujące się w preparacie,
  • zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
  • choroby nowotworowe.

Mezoterapia igłowa twarzy krok po kroku

Przed wybraniem się do gabinetu medycyny estetycznej warto dowiedzieć się, jak będzie wyglądał zabieg mezoterapii igłowej. Mimo zastosowania igły nie trzeba się go obawiać, ponieważ nie jest ani bolesny, ani inwazyjny. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale objaw ten znika bardzo szybko, pozostawiając twarz promienną i zrewitalizowaną.

Mezoterapia igłowa twarzy składa się z następujących etapów:

  1. Znieczulenie skóry specjalnym żelem – nie jest to konieczne, ponieważ zabieg na ogół jest mało bolesny. Preparaty o gęstszej konsystencji mogą powodować uczucie dyskomfortu, dlatego lekarz może zaproponować delikatne znieczulenie.
  2. Wybór preparatu – w zależności od potrzeb skóry, specjalista dopasowuje koktajl do mezoterapii oraz jego stężenie. Wyróżnia się m.in. mezoterapię kwasem hialuronowym, koenzymem Q10, witaminą C czy mezoterapię kolagenową.
  3. Iniekcja – lekarz nakłuwa skórę cienką igłą w odpowiednich odstępach.
  4. Rozmasowanie skóry w celu równomiernego rozprowadzenia mezokoktajlu.

Powody, dla których warto zdecydować się na mezoterapię twarzy

  • Bezpieczeństwo – profesjonalnie wykonany zabieg mezoterapii igłowej jest mało inwazyjny i nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Można wykonywać go nawet w tak delikatnych miejscach, jak okolice oczu.
  • Skuteczność – dzięki wprowadzeniu substancji aktywnych bezpośrednio w źródło problemu poprawa kondycji skóry następuje bardzo szybko. Efekty widoczne są już po upływie kilkunastu godzin po zabiegu.
  • Wszechstronne działanie – w zależności od zastosowanego mezokoktajlu, można uzyskać rozmaite rezultaty, takie jak odmłodzenie, regeneracja czy głębokie nawilżenie skóry.
  • Stymulacja procesów naprawczych w skórze – składniki aktywne wprowadzone wprost do skóry uruchamiają naturalną odnowę, poprzez nasilenie produkcji kolagenu i elastyny.
  • Krótka seria zabiegów – zazwyczaj wystarczą tylko 4 zabiegi mezoterapii, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Wykonuje się je co 7, 14 lub 28 dni.
  • Trwałość efektów – specjaliści zalecają regularne powtarzanie zabiegów co kilkanaście tygodni, aby wzmocnić i utrwalić rezultaty zastosowanej pielęgnacji.

Jeżeli zastanawiasz się, czy mezoterapia igłowa jest dla Ciebie, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.