Jak kulturalnie to w Galerii Śleńdzińskich… Najnowsze wydarzenia.

W najbliższych czasie czekają nas dwa bardzo ciekawe wydarzenia w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2.  Pierwsze w najbliższy czwartek – wernisaż  grafik Pawła Kwiatkowskiego a kolejne w niedzielę – promocja albumu fotograficznego unikalnej fotografii. Zachęcamy do udziału.

Grafika Pawła Kwiatkowskiego
12 grudnia o godz. 18.20 odbędzie się  na otwarcie wystawy „GRAFIKA Paweł Kwiatkowski”.  Jest  to jedna z ekspozycji przygotowanych w ramach VI edycji projektu Graficzny Białystok.  Paweł Kwiatkowski, którego prace pokazywane są w przestrzeni Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 należy do grona najciekawszych osobowości młodego pokolenia artystów.  Pochodzi z Tykocina, obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Technik Łączonych prof. Sławomira Ćwieka na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego prace graficzne i malarskie  zbierają najlepsze recenzje krytyków. Na wernisaż wstęp wolny.
Czas trwania wystawy : 12 grudnia 2013 – 5 stycznia 2014

Informacje szczegółowe:
Postawa, którą reprezentuje [Paweł Kwiatkowski], to raczej aranżowanie coraz bardziej skomplikowanych wizualnie spektakli; jakby wraz z powiększającą się sprawnością  warsztatową narastała w nim świadomość komplikowania linii wywodu. Czyniąc bohaterem swoich prac bezimienny tłum, sugeruje, że interesuje go człowiek w ogólności; wówczas wynurzające się z tłumu sylwetki, chłopca, młodzieńca czy starca, stawałyby się figurami w ,,teatrze sytuacji’’. (Dawid Furkot)

 

Albom unikalnej fotografii
W niedzielę – 15 grudnia o godz. 15.00  odbędzie się promocja książki „ALBOM.PL”. O powstawaniu tego interesującego projektu fotograficznego opowie  Grzegorz Dąbrowski, fotograf, redaktor naczelny Gazety Wyborczej w Białymstoku. Unikalna publikacja jest efektem fotograficznej wyprawy archeologicznej na polsko-białoruskie pogranicze (po stronie polskiej: Kleszczele i Gródek, po stronie białoruskiej: Wołkowysk, Sopoćkinie, Łunno/Łunna, Wołpa, Kamieniec).  Album tworzą  stare zdjęcia z domowych  „archiwów”,  a także zdjęcia wykonane współcześnie. Projekt jest współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie”. Prowadzenie projektu: Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku. Wstęp wolny.