Immunitet Joanna Chyłka tom 4 – wyjątkowa historia spod pióra Remigiusza Mroza

Bez wątpienia Remigiusz Mróz jest jednym z najbardziej poczytnych współczesnych pisarzy polskich. Jako twórca kryminałów i thrillerów cieszy się on szczególną estymą, co widać w tworzonych przez niego seriach. Przykładem tego jest kontynuacja serii w postaci powieści „Immunitet”. Joanna Chyłka (4 tom, który jest jej poświęcony) to bohaterka pokochana przez tysiące fanów powieści kryminalnych. Wychodząc temu naprzeciw, Remigiusz Mróz w oczywisty sposób kontynuuje jej historię, wplatając jej osobę w przestrzeń rzeczywistości dobrze znanej nam Polski. O czym opowiada ta powieść?

Seria z Joanną Chyłką

W powieść Immunitet Joanna Chyłka tom 4 znajduje się na szczególnym etapie swojego życia. Już po obronie Roma, co wieńczyło trzeci tom tej niezwykle poczytnej serii. Choć oczekiwalibyśmy, że w immunitecie Joanna Chyłka tom 4 będzie kontynuować swoją pracę zawodową, przekonamy się, że nasza bohaterka nie jest w stanie w pełni uwolnić się od swoich demonów, co też rzuci ją w ucieczkę do alkoholu. Pogłębiająca się choroba alkoholowa tej niezwykle lubianej postaci będzie mogła być pokonana jedynie poprzez podjęcie się nowego wyzwania. Niezwykle trudne okaże się jednak zadanie, którego podejmie się w „Immunitecie” Joanna Chyłka. Tom 4 postawi przed nią niezwykle trudne wyzwanie obrony najmłodszego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który postawiony będzie wobec niezwykle poważnego zarzutu morderstwa.

Kogo chroni immunitet w powieści Remigiusza Mroza?

Akcja fabuły poświęcona jest sprawie, która pozornie wydaje się całkowicie nie kleić w zakresie zarzutów stawianych oskarżonemu o morderstwo mężczyźnie, którego chroni tytułowy immunitet. Joanna Chyłka (tom 4) stanie wobec wyzwania obrony swojego przyjaciela ze studiów, zasiadającego w ławie Trybunału Konstytucyjnego, a który oskarżony został o zamordowanie człowieka, z którym zdawałoby się, że absolutnie nic go nie łączy. Stojąc wobec prośby przyjaciela, Joanna Chyłka stara się pokonać toczącą ją chorobę alkoholową i pomimo nałogu podejmuje się tej sprawy. Pomimo słabej kondycji psychicznej i fizycznej, Chyłka stanie wobec niezwykle skomplikowanego ciągu wydarzeń, którego rozwikłanie odpowie nam na szereg podstawowych pytań? Czy Chyłka faktycznie broni osoby niewinnej? Czy w grę wchodzi zemsta osobista, a może problemem są rozpędzone tryby politycznej machiny? Czy mowa jest o spisku, który ma na celu zniszczenie uczciwego sędziego, a może to prawda o członku Trybunału Konstytucyjnego okaże się strasznym odkryciem?