Czym są i jak działają filtry wody do dzbanków Aquaphor?

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób decyduje się na zakup dzbanków z kompatybilnymi filtrami. Filtry wody do dzbanków Aquaphor bardzo efektywnie usuwają z wody kranowej zanieczyszczenia chemiczne negatywnie wpływające na smak i zapach wody. Działają one za pośrednictwem węgla aktywnego, który jest jednym z najlepiej znanych i przebadanych absorbentów. Wystarczy, że woda kranowa będzie ściekać po węglu aktywnym aby w przeciągu sekund usunął z niej chlor, metale ciężkie czy pestycydy. Dzięki temu jakość wody kranowej zmienia się o 180 stopni!

Dlaczego warto filtrować wodę kranową? 

Użytkownicy dzbanków do filtrowania wody wskazują na ogromny pakiet zalet, które oczyszczanie tak zwanej ,,kranówki” wprowadziło do ich życia. W namacalny sposób poprawiają one wygodę czy nawet ekonomię życia człowieka! Do największych zalet zalicza się:

-Zawsze dostępną wodę wysokiej jakości; często zdarza się, że w domu brakuje butelkowanej wody sklepowej. Wtedy ciężko jest zaspokoić swoje pragnienie innymi napojami niż woda. W przypadku posiadania dzbanka z aktywnymi filtrami wystarczy jedynie wlać do nich wodę kranową, odczekać kilka sekund i cieszyć się jej smakiem! Dla osób szczególnie aktywnych jest to dodatkowym atutem – wystarczy zaopatrzyć się w mniejszy bidon treningowy a woda będzie mogła być ze sobą zabrana w praktycznie każde miejsce!

-Ekonomiczność i poprawę comiesięcznych wydatków; woda butelkowana w obecnych czasach jest bardzo droga. Tak naprawdę z roku na rok jej ceny rosną, a przy prowadzeniu gospodarstwa rodzinnego trzeba regularnie kupować kolejne zgrzewki. W perspektywie miesiąca, kwartału czy roku kwoty te osiągają spore wartości. Zamiast tego można zainwestować w filtry wraz z dzbankiem, który przecież będzie służyć długie lata. Filtry wymienia się co określony czas zaoszczędzając na kupnej wodzie bardzo dużą ilość pieniędzy.

-Wsparcie dla otaczającej natury; inwestycja w filtry wody do dzbanków Aquaphor jest nie tylko wsparciem dla domowego portfela, ale również otaczającej przyrody. Korzystanie z dzbanków jest ekologiczne, pomaga oszczędzać wodę, ale również redukuje ilość wytwarzanego plastiku. Woda butelkowana zamknięta w plastikowej butelce będzie wykorzystywana przez niewielki czas. Później plastik trzeba wyrzucić i odpowiednio zutylizować…

Jakie dzbanki wody do filtrów są najlepsze?

Dzbanki wody do filtrów najczęściej dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich jest grupą dzbanków plastikowych, które mimo wszystko są bardziej popularne. Większość firm posiada podstawowe modele dzbanków zbudowane właśnie z lekkiego i poręcznego plastiku. Jest on plastikiem grubszym więc z reguły nawet nieszczęśliwy upadek na podłogę nie jest im straszny. Charakteryzują się niską ceną i szeroką dostępnością co bardzo przyciąga klientów. Bardzo często oferowane są w zestawach z kompatybilnymi filtrami, które są bardzo cenione.

Inną grupą dzbanków są dzbanki zbudowane ze szkła. Zazwyczaj prezentują się lepiej płynnie dopasowując się do otaczającego środowiska. Jeżeli chodzi o ich pielęgnację i utrzymanie higieny to dzbanki szklane bardzo łatwo się czyści. Nie pozostają na nich zacieki co może być widoczne w przypadku korzystania z dzbanków plastikowych. Jak widać cechy te kuszą jednak połączenie wyższej ceny i większego ciężaru dzbanka sprawiają, że nie wszyscy decydują się na dzbanki filtrujące zbudowane ze szkła. Jednak tak naprawdę oba typy dzbanków są bardzo dobre i ostateczny wybór rodzaju dzbanka zależy tylko i wyłącznie od własnych potrzeb.

Podsumowanie 

Dzbanki filtrujące już jakiś czas temu zawirowały świat akcesoriów gospodarstwa domowego. W dzisiejszych czasach w większości domów czy mieszkań znajdują się nowoczesne dzbanki do filtrowania wody. Jak widać z treści artykułu przynoszą one sporo korzyści użytkownikom, którzy szybko się do nich dostosowują.

Dzbanki filtrujące wraz z filtrami można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Dedykowanymi miejscami są sklepy typu AGD/RTV, które w swoim asortymencie posiadają różnorodne filtry i dzbanki różniące się wielkością i materiałem, z którego są zbudowane.