Wykonywać peeling enzymatyczny może prawie każdy w przeciwieństwie do peelingu grubo- i drobnoziarnistego, który nie jest produktem dla wszystkich. Jeśli masz cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień, tłustą lub mieszaną i szukasz produktu, który działa złuszczająco, peeling enzymatyczny jest dla ciebie.
Jak działa peeling enzymatyczny?
Peelingi enzymatyczne mają przede wszystkim działać powierzchniowo. Mają także zupełnie inną konsystencję niż pozostałe produkty do złuszczania. Peeling enzymatyczny nakładamy, rozprowadzając go delikatnie po twarzy. Nie ma tutaj tarcia, masowania skóry, mechanicznego jej oczyszczania. Zasada działania peelingu enzymatycznego jest zupełnie inna. Jest on zdecydowanie łagodniejszy, nie powoduje podrażnień, a wszystko dzięki zawartym w nim enzymom roślinnym lub ziołowym. Peeling enzymatyczny nie ma drobinek złuszczających. Działanie peelingu enzymatycznego jest bardzo proste: enzymy zawarte w produkcie w momencie kontaktu ze skórę rozpuszczają martwy naskórek bez konieczności żadnego mechanicznego działania. Brak drobinek ścierających sprawia, że produkt ten jest bardziej podobny do maseczki oczyszczającej niż do klasycznego peelingu. Stosuje się go zarówno w pielęgnacji domowej, jak i gabinetach kosmetycznych. Produkty różnią się między sobą składem enzymów, a także dodatkami w postaci witamin, przeciwutleniaczy czy koenzymów. Więcej dowiedz się na: https://zestawienie.pl/jak-dziala-peeling-enzymatyczny-i-jak-go-stosowac-top-6-produktow/
Peeling enzymatyczny czy mechaniczny?
Peelingów chemicznych lepiej nie stosować samodzielnie. Na taki zabieg lepiej udać się do gabinetu kosmetycznego. Natomiast jeśli zastanawiasz się, czy lepszy będzie dla ciebie peeling enzymatyczny czy mechaniczny, spójrz na potrzeby skóry. Jeśli ma ona skłonność do podrażnień, pękają ci naczynka albo za wszelką cenę walczysz o zahamowanie wydzielania sebum, postaw na peeling enzymatyczny. W innych przypadkach możesz spróbować jednego i drugiego i zdecydować, co ci bardziej odpowiada.
Kto powinien stosować peeling enzymatyczny?
Peeling enzymatyczny stosujemy przede wszystkim przy skórze delikatnej, wrażliwej, skłonnej do pękania naczynek. W przypadku peelingu mechanicznego skóra po takim zabiegu będzie podrażniona, a efekt może być przeciwny do zamierzonego. Skorzystać z peelingów enzymatycznych powinny także osoby z cerą tłustą lub mieszaną. Z jednej strony chcą one bowiem głęboko oczyścić skórę, z drugiej jednak — zbytnie jej podrażnienie może wzmocnić produkcję sebum, a tego przecież chcemy uniknąć. Przy peelingu enzymatycznym tego typu problemów po prostu nie ma.