Jeśli zmagasz się ze słabymi kondycyjnie, krótkimi rzęsami lub zwyczajnie nie chce Ci się codziennie wykonywać makijażu, przedłużane rzęsy są dla Ciebie! To zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i w pełni bezpieczny. Wykonuje się go w salonach kosmetycznych. Polega to na doklejaniu syntetycznych lub naturalnych włosków do naszych rzęs – jest to proces żmudny, dlatego powinna przeprowadzać go wykwalifikowana kosmetyczka. Dodatkowo należy pamiętać o odżywianiu rzęs, a tutaj z pomocą przyjdzie odżywka do rzęs. Poznaj w tym artykule najważniejszy zasady pielęgnacji rzęs.
Istnieje kilka metod przedłużania rzęs, które różnią się uzyskanym na koniec rezultatem – metoda 1:1 (jeden włosek doklejany do jednej rzęsy), metoda 2:1 (dwa włoski do jednej rzęsy) oraz metody 3:1 i 4:1. Im więcej włosków na jednej rzęsie, tym będą one gęstsze. Przed zabiegiem warto skonsultować się w kwestii, które najlepiej będą pasować do naszego typu urody. Najdelikatniejszym i najbardziej naturalnym wyborem jest metoda 1:1 i polecana jest ona na pierwszy raz.
Przedłużane rzęsy mogą posłużyć nam nawet 3-4 tygodnie, lecz istotnym czynnikiem w trwałości jest odpowiednia pielęgnacja, w której pomóc może ci odżywka do rzęs. Kliknij tutaj i sprawdź czy wiesz wszystko na temat odżywiania rzęs – pamiętaj, że są one najważniejszym elementem chroniącym oczy.
JAK PIELĘGNOWAĆ PRZEDŁUŻANE RZĘSY?
Przedłużane rzęsy wymagają od nas nieco większej uwagi niż naturalne. Musimy przestrzegać pewnych zasad, by móc się nimi długo cieszyć. Są one bardzo delikatne, dlatego należy się z nimi ostrożnie obchodzić. Nie wolno używać tuszu do rzęs. Przy zmywaniu makijażu pamiętać, aby nie dotykać sztucznych rzęs płynem ani mleczkiem do demakijażu, ponieważ te produkty są na bazie tłuszczu i mogą rozpuścić klej, który trzyma przedłużane rzęsy.
Dobrze jest raz dziennie przeczesać je szczoteczką do rzęs, by uniknąć zlepiania i plątania. Przez dobę po zabiegu nie wolno nam moczyć rzęs. Trzeba wystrzegać się przed pocieraniem ich dłońmi czy ręcznikiem. Dobrze byłoby też zrezygnować z sauny i basenów., gdyż wilgoć osłabia klej. Kosmetyczki zalecają, by w miarę możliwości spać na plecach – zapobiegnie to szybkiemu wypadaniu rzęs przez brak drażnienia ich poduszką. Przedłużane rzęsy nie mogą być poddawane zalotce!
W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ RZĘSY NATURALNE?
Zasady pielęgnacji rzęs:
Pierwszym i najlepiej sprawdzonym przez liczne pokolenia sposobem jest stosowanie oleju rycynowego. Jest naturalny i sprzyja porostowi włosów, a także przyciemnia, zagęszcza i uzupełnia ubytki. Wystarczy co wieczór nanieść go delikatnie patyczkiem do uszu lub przelać do starego, wyczyszczonego opakowania po tuszu do rzęs i wczesywać go szczoteczką. Warto przy okazji pielęgnacji nanieść go też na brwi. Efekty przy regularnym stosowaniu widoczne będą już po tygodniu!
Rzęsy lubią się także z wazeliną – w ciągu dnia, zamiast nakładać cienie do powiek lub tusz, można zastąpić to małą dozą wazeliny, która wspomaga nawilżenie rzęs i nabłyszcza. Dzięki temu będziesz wyglądać naturalnie bez grama makijażu.
Istotną, a rzadko poruszaną kwestią w pielęgnacji rzęs jest także delikatność. Warto obchodzić się z rzęsami i generalnie okolicami oczu łagodnie. Przy zmywaniu makijażu, nie pocieraj ich mocno wacikiem ani ręcznikiem. W innym wypadku mogą stać się kruche i częściej wypadać, a to sprawi, że w efekcie końcowym będą wyglądać na krótkie i zniszczone. Staraj się też unikać częstego dotykania oczu brudnymi rękami i przecierania ich. Takie drobne kroki poprawią kondycję Twoich rzęs.
Jeśli nie masz takiej potrzeby, ogranicz używanie mocnego makijażu, a jeśli już go używasz, porządnie zmywaj go przed snem. Rzęsy lubią być czyste i wypielęgnowane. Ponadto na rynku obecnie jest do wyboru wiele odżywek i serum do rzęs, które wpływają na porost i gęstość. Tutaj możesz sprawdzić, która jest najlepsza. Jeśli znajdziesz idealną odżywkę do rzęs to będzie to produkt delikatny i dobry dla Ciebie, jego regularne używanie z pewnością poprawi kondycję Twoich rzęs.