Współcześnie coraz większym zainteresowaniem klientek i klientów salonów kosmetycznych cieszą się kompleksowe kuracje, które pozwalają na skuteczną poprawę kondycji skóry. W terapiach tego typu często łączy się ze sobą działanie różnych zabiegów, np. peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy. Jakich efektów można się spodziewać po skorzystaniu z takiej kuracji oczyszczająco-pielęgnacyjnej?
W przypadku wielu osób, które obecnie zgłaszają się do salonów urody, niezbędną czynnością, wykonywaną na samym początku terapii kosmetycznej, jest odpowiednie oczyszczenie skóry. Tylko w ten sposób można usunąć nie tylko martwe komórki naskórka, ale także nieestetyczne zrogowaciałości, zaskórniki, toksyny czy inne zanieczyszczenia. Dopiero później sięga się po skuteczną kurację pielęgnacyjną, która pozwala na odżywienie, zregenerowanie oraz nawilżenie cery.
Jakie efekty zapewnia peeling kawitacyjny?
Do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się specjalną szpatułkę, która emituje ultradźwięki. Przy użyciu wspomnianego narzędzia wykonuje się delikatny, poprawiający mikrokrążenie skóry, masaż. W rezultacie, powstaje zjawisko kawitacji, które zapewnia nie tylko rozbicie oraz usunięcie martwych komórek naskórka, ale także zmniejszenie widocznych zmarszczek czy rozjaśnienie przebarwień. A to nie jedyne rezultaty omawianego tutaj peelingu. Zabieg pozwala bowiem na wygładzenie, nawilżenie i nawodnienie cery oraz zredukowanie nadmiaru sebum.
Bardzo dużą zaletą peelingu kawitacyjnego jest fakt, że w trakcie jego wykonywania nie dochodzi do uszkodzenia głębszych warstw skóry. Ponadto, zabieg ten uznaje się za wyjątkowo bezpieczny i odpowiedni także dla cery naczyniowej bądź wrażliwej. Warto jednak pamiętać o tym, że pierwsze efekty peelingu, w którym wykorzystuje się zjawisko kawitacji, są zazwyczaj widoczne dopiero następnego dnia po wizycie w gabinecie. Natomiast początkowo skóra może być lekko podrażniona oraz zaczerwieniona. Najlepsze rezultaty zapewnia zaś przeprowadzenie pełnej kuracji, która składa się z około 4-6 wizyt w gabinecie. Po jej zakończeniu uregulowane zostaje wydzielanie sebum, co sprawia, że skóra znacznie dłużej zachowuje dobrą kondycję i zdrowy wygląd.
Kuracja z zastosowaniem substancji aktywnych
Podobnie jak w przypadku peelingu kawitacyjnego, do wykonania sonoforezy również wykorzystuje się nowoczesną technologię – urządzenie ze specjalną głowicą, która wytwarza fale ultradźwiękowe. Działanie to pozwala bowiem na bezinwazyjną, w pełni kontrolowaną aplikację różnego rodzaju substancji aktywnych (leczniczych lub pielęgnacyjnych). Co więcej, przy przeprowadzaniu sonoforezy zawsze stosuje się „preparaty sprzęgające”. Ich użycie pozwala na łatwiejsze wprowadzenie składników aktywnych oraz zapewnia właściwy kontakt urządzenia ze skórą.
Największym atutem omawianego zabiegu jest oczywiście to, że przyczynia się on do lepszego działania wybranych preparatów kosmetycznych. Nie należy jednak zapominać o tym, iż za sprawą sonoforezy można osiągnąć różne efekty. Wiele zależy bowiem od tego, jakie substancje aktywne zostaną wykorzystane podczas zabiegu. W rezultacie, kuracja ta nie tylko pozwala na rozjaśnienie przebarwień czy zregenerowanie skóry, ale także ma działanie nawilżające, pobudza syntezę kolagenu oraz zapewnia uszczelnienie i obkurczenie naczyń krwionośnych.
Kto może skorzystać z kuracji oczyszczająco-pielęgnacyjnej?
Peeling kawitacyjny i sonoforeza to zabiegi kosmetyczne, które wykonuje się w przypadku różnych rodzajów skóry. Tak szerokie zastosowanie wynika z faktu, iż są to mało inwazyjne oraz bardzo bezpieczne kuracje. Niemniej jednak, nie oznacza to, że nie ma żadnych przeciwwskazań do ich przeprowadzenia. Przeszkodą do zastosowania kompleksowej kuracji oczyszczająco-pielęgnacyjnej będzie zarówno niewydolność krążenia, jak i aktywna opryszczka, zakażenie wirusowe, grzybiczne czy bakteryjne. Ponadto, wśród przeciwwskazań do wykonania peelingu kawitacyjnego i sonoforezy wymienia się też choroby nowotworowe, osteoporozę, epilepsję, ciążę oraz obecność w tkankach ciał obcych, metalicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby).
Źródło artykułu: Qclinique.pl