Filmy dla kobiet 2015. Przegląd.

Rok 2015 bardzo powolnymi krokami zmierza ku końcowi. W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na ekrany polskich kin wyszło kilka tytułów, które zdecydowanie powinny utkwić w naszej pamięci na dłużej. Dziś przyjrzymy się filmom dla kobiet z roku 2015. Oto 5 pozycji szczególnie polecanych paniom.

Które filmy dla kobiet 2015 są godne rekomendacji? Oto pięć filmów, które naszym zdaniem szczególnie przypadną do gustu piękniejszej części widowni. Koniecznie sprawdź, czy obejrzałaś wszystkie wymienione produkcje.

„Dzika droga”

„Dzika droga” to opowieść o Cheryl Strayed (w jej roli nominowana do Oscara Reese Witherspoon), która by uporać się z problemami osobistymi i w celu zamknięcia kilka etapów w swoim życiu, wyrusza w niezwykle wyczerpującą pieszą wędrówkę po Stanach Zjednoczonych. Mimo wielu problemów, braku odpowiedniego przygotowania fizycznego i mentalnego, główna bohaterka pokonuje kolejne kilometry, porządkując w swoim umyśle wiele spraw. W trakcie podróży Cheryl wspomina zarówno dobre, jak i złe chwile ze swej burzliwej przeszłości. „Dzika droga” to opowieść o silnej kobiecie, pełnej samozaparcia i chęci zerwania z dotychczasowym życiem. Piękny i sentymentalny obraz pełen niepowtarzalnego klimatu.

 „Teoria wszystkiego”

Wśród filmów dla kobiet 2015 godnych polecenia nie mogło zabraknąć nominowanej do Oscara „Teorii wszystkiego” w reżyserii Jamesa Marsha. Biograficzna opowieść wielkiego naukowca naszych czasów – Stephena Hawkinga – to nie tylko laurka dla jego intelektualnego dorobku. Film ten pokazuje również zmagania głównego bohatera z wyniszczającą chorobą oraz losy jego małżeństwa, które z różnych względów zamienia się z sielanki w prawdziwy ciężar. Wzruszająca opowieść z doskonałą grą aktorską oraz poruszającą muzyką.

„Wiek Adaline”

W gronie najlepszych filmów dla kobiet nie mogło zabraknąć miejsca dla wzruszającego „Wieku Adaline” wyreżyserowanego przez Lee Tolanda Kriegera. To opowieść o tytułowej Adaline Bowman (Blake Lively), która na skutek wypadku przestaje się starzeć. Wiele lat po tym zdarzeniu poznaje przystojnego mężczyznę, z którym zaczyna łączyć ją głębsza więź. Bohaterka rozważa, czy wyjawić mu swoją tajemnicę wiecznej młodości. „Wiek Adaline” łączy ze sobą elementy tradycyjnego melodramatu z niewinnym fantasy. Każda kobieta, której spodobał się „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” powinna czym prędzej obejrzeć także „Wiek Adaline”.

„Najdłuższa podróż”

„Najdłuższa podróż” to wyjątkowo przejmujący i niezwykle magiczny film w reżyserii George’a Tillmana Jr. Obraz składa się z dwóch osobnych wątków – pierwszy z nich opowiada historię staruszka, który po wypadku samochodowym zostaje uwięziony w swoim pojeździe. Czekając na pomoc zaczyna wspominać różne wydarzenia. Szczególnie dużo uwagi poświęca on uczuciu do swojej nieżyjącej żony. Drugi wątek poświęcony jest natomiast studentce historii sztuki zakochanej w uczestniku zawodów rodeo. Mężczyzna wraca na arenę po ciężkim wypadku, aby uratować ranczo swojej rodziny.

 „Z dala od zgiełku”

„Z dala od zgiełku” przenosi widzów do XIX wiecznej Anglii. Dziedziczka ogromnej farmy – Bathsheba Everdene (Carey Mulligan) adorowana jest przez trzech mężczyzn gotów poślubić ją w mgnieniu oka. Rywalizacja o względy kobiety rodzi kolejne konflikty, a sama bohaterka stara się za wszelką cenę pozostać niezależną w świecie otoczonym i zdominowanym przez mężczyzn. „Z dala od zgiełku” to sprawnie opowiedziana i melancholijna historia, która przypadnie do gustu wielu paniom.

Wojciech Chentkiewicz
Artykuł został przygotowany na podstawie repertuar kin – film.wp.pl/repertuar_miasta.html