Ostatnia odsłona projektu „Portret potrójny” – promocja albumu ze zdjęciami powstałymi w trakcie letniego pleneru, wykonanymi przez sześcioro młodych artystów z Polski, Białorusi i Ukrainy w niezwykłej technice – mokrego kolodionu.
Magiczne fotografie stanowią główną zawartość wydawnictwa, ale dodatkowo można będzie w nim znaleźć również dokumentację całego przedsięwzięcia oraz teksty Mirosława Miniszewskiego będące literacką próbą oddania fenomenu spotkania z Podlasiem, zatrzymania w czasie i mierzenia się z niemal alchemiczną techniką tworzenia fotografii.
Dodatkową atrakcją będzie występ zespołu Południce. Dziewczyny pomogą nam przenieść się w wyobraźni w przestrzeń, która stała się inspiracją dla autorów fotografii w projekcie „Portret potrójny”. Zaśpiewają bowiem utwory pochodzące z nadnarwiańskich wsi, z okolic, w których przebywali też w lipcu 2015 r. uczestnicy przedsięwzięcia.
Michał Zieliński – pochodzi z Olecka, artystycznie i duchowo związany jest z północno-wschodnią Polską. Na Suwalszczyźnie tworzył swoje pierwsze projekty, czerpał z kontaktu z artystami z kręgu suwalskiej PAcamera Club: Radosławem Krupińskim, Grzegorzem Jarmocewiczem, Tomaszem Michałowskim. W 2010 roku zrealizował dyplom licencjacki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, który zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie dyplomów szkół artystycznych w Polsce. Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego.
Mirosław Miniszewski – urodził się w 1973 roku; doktor nauk humanistycznych, filozof-antropolog, fotograf, publicysta, bloger. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego, adiunkt w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku.
Więcej o idei projektu „Portret potrójny”: http://
Projekt zrealizowany w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Inny Wymiar 2015
Koncert jest realizowany w ramach stypendium Julity Charytoniuk z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Data i miejsce:
30.10.2015 (piątek), godz. 18.00
Prowadząca: Anna Danilewicz
wstęp wolny